Syberyjski sekret długowieczności
Akcja „Kwestii ceny", najnowszej powieści Zygmunta Miłoszewskiego, rozgrywa się na przestrzeni ostatnich 120 lat. Na początku XX wieku przebywający na syberyjskim zesłaniu prof. Benedykt Czerski, studiując kulturę miejscowych ludów, odkrywa sekret długowieczności. W nowym milenium jego odkrycie postanawia wykorzystać praprawnuczek naukowca. Do swojej misji próbuje pozyskać dyrektorkę Muzeum Narodowego, która właśnie straciła pracę z powodu zorganizowania wystawy zbyt prowokacyjnej dla konserwatywnej linii rządzącej partii. Oferta nowej pracy dla Zofii Lorentz byłaby darem z niebios, gdyby nie konieczność opieki nad kilkuletnią córką oraz mężem, który w młodym wieku zapadł niespodziewanie na chorobę Alzheimera.
Podobnie jak w przypadku „Bezcennego", nie sposób przeoczyć w nowej powieści Miłoszewskiego inspiracji prozą Dana Browna. „Kwestia ceny" nawiązuje tematycznie do „Aniołów i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta