Jak wykonawcy widzą zamówienia publiczne (1)
Dla wykonawców zamówienia publiczne to biznes. Trzeba o tym pamiętać, aby dobrze realizować zadania nałożone na administrację publiczną.
Niekorzystna sytuacja gospodarcza przekłada się na problemy, z którymi muszą borykać się uczestnicy rynków zamówień publicznych. Dla administracji publicznej prowadzą one do konieczności znalezienia dodatkowych środków na realizację inwestycji czy przeciwdziałanie zagrożeniom związanym z ryzykiem zrywania kontraktów czy odmowie ich podpisywania. Trudno znaleźć łatwe recepty, jednak dwa pojęcia: dialog i waloryzacja, wydają się być kluczem do przeciwdziałania trudnościom, z jakimi mierzy się rynek zamówień. Jego dobre zastosowanie wymaga zrozumienia potrzeb drugiej strony. Warto więc, aby zamawiający wiedzieli, jak rynek zamówień wygląda, gdy spojrzy się na niego oczami wykonawców.
Liczy się biznes
Z punktu widzenia zamawiających właściwie każdy kontrakt publiczny – w tym ten, który został zawarty w wyniku procedur przewidzianych w Prawie zamówień publicznych – służy realizacji zadań publicznych. Ich katalog zaś, jak wiadomo, jest ogromny. W końcu „zadaniem publicznym” to, mówiąc w uproszczeniu, jest wszystkim tym, co jednostki...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta