Krzywdzące dla małych akcjonariuszy
Wycofanie z parkietu po restrukturyzacji
Krzywdzące dla małych akcjonariuszy
Zapewnienie powszechnego dostępu do informacji, które mogą mieć wpływ na cenę notowanych na giełdach walorów, jest jedną z najważniejszych cechwszystkich rynków świata. Uczestnicy polskiego rynku, wg przepisów obowiązującego prawa w naszym kraju, mają także gwarancje stosowania tej zasady.
Wezwanie do sprzedaży akcji Wedla ogłoszone przez Pepsi Co. 25 listopada br. skłoniło nas do podzielenia się (. .. ) pewnymi refleksjami, które w naszym przekonaniu mogą mieć znaczenie przy podejmowaniu przez Komisję Papierów Wartościowych decyzji o wycofaniu spółki Wedel z rynku publicznego. Według nas, są bowiem pewne podstawy, by wątpić, że mniejszościowi akcjonariusze mieli i mają pełny obraz działalności i wyników spółki. Dlatego obecna cena rynkowa może, naszym zdaniem, nie odzwierciedlać prawdziwej wartości firmy.
Wycofanie Wedla z rynku publicznego byłoby, naszym zdaniem, przedwczesne i krzywdzące dla mniejszościowych akcjonariuszy. Ponieśli oni bowiem koszty dokonanych przemian restrukturyzacyjnych. Dlaczego więc mają być pozbawieni potencjalnych korzyści, które mogą być skutkiem dokonanych już zmian.
Historia wyników
Mimo rekordowej sprzedaży w III kwartale tego roku spółka wykazała...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta