Średni horyzont -- duże możliwości
Sposób na giełdę
Średni horyzont -- duże możliwości
Przez ostatnie dwa tygodnie WIG wzrósł o 3, 1 proc. W tym czasie portfel wygenerowany za pomocą Neuronetu zyskał 2, 4 proc. W tym czasie pojawił się sygnał sprzedaży Universalu (3. 12. 97 r. ). Można było także wykorzystać sygnały dotyczące Okocimia (zakup 26. 11. 97 r. , sprzedaż 4. 12. 97 r. ). Na najbliższy okres system neuronowy proponuje portfel 4.
Podobnie jak dwa tygodnie temu portfele matematyczne okazały się doskonałym lekarstwem na chorobę przywleczoną z Hongkongu. Najsłabszy portfel uzyskał 4, 8 proc. , a najlepszy 5, 6 proc. Średnio portfele dały więc ponad 2 proc. przewyższenia zysku ponad indeks.
Na najbliższe dwa tygodnie modele matematyczne proponują składy portfeli 1, 2 i 3 (od najbardziej do najmniej ryzykownego) . Dzięki specyficznym układom zysku, ryzyka i korelacji firm można przedstawić trzy portfele efektywne o różnych składach zawierające po 5 akcji. Należy zwrócić uwagę na podwyższone ryzyko niemierzalne, wynikające z podobnych składów portfeli, mimo zmiany ryzyka mierzonego metodami standardowymi.
Od półtora roku staramy się na łamach "Rzeczpospolitej" popularyzować wiedzę o zastosowaniu sieci neuronowych do generowania prognoz giełdowych. W tym czasie tworzony przez nas system neuronowy ewoluował, przyjmując obecną formę. Służy ona...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta