Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Szanse i wyzwania dla działów HR

25 kwietnia 2024 | Raporty RZ | Mateusz Krajewski Bartosz Tomanek

ESG I Pracownicy w systemie raportowania

Raportowanie w obszarach ESG dla osób z działów HR będzie nie tylko wyzwaniem, ale też szansą na wniesienie kolejnej wartości do organizacji i pokazania, jak istotne są procesy związane z pracownikami.

Dyrektywa o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (dalej: dyrektywa CSRD) została opublikowana w grudniu 2022 roku. Dla części podmiotów stanowi modyfikację aktualnego sposobu sporządzania raportów ESG i przełożenie posiadanej praktyki na nowe standardy raportowania (dalej: ESRS), lecz dla większości wprowadza zupełnie nowy obowiązek w tym zakresie. Co istotne, w kolejnych latach obowiązek ten będzie dotyczył coraz większej liczby podmiotów.

Raport ESG dotyczył będzie trzech filarów – środowisko (E), społeczeństwo (S) i ład korporacyjny (G). Co najmniej w przypadku części „S” i „G” zaangażowanie działu HR będzie wręcz niezbędne do sporządzenia prawidłowego raportu ESG. W związku z tym włączenie reprezentanta HR do zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie organizacji do raportowania ESG w praktyce będzie niezbędne. Dla osób z działu HR będzie to nie tylko wyzwanie, lecz szansa na wniesienie kolejnej wartości do organizacji i pokazania, jak istotne są procesy związane z pracownikami....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 12858

Wydanie: 12858

Spis treści

Logistyka (2) + Komunikaty (2)

Zamów abonament