Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Brodka nieujarzmiona

23 lipca 2024 | Kultura | Jacek Cieślak
Klip pokazuje Monikę Brodkę w różnych warszawskich lokalizacjach, zawsze jednak przedstawioną jako stołeczną syrenkę w zbroi, a nawet z mieczem
autor zdjęcia: Mat. Pras./Muzeum Powstania warszawskiego (2)
źródło: Rzeczpospolita
Klip pokazuje Monikę Brodkę w różnych warszawskich lokalizacjach, zawsze jednak przedstawioną jako stołeczną syrenkę w zbroi, a nawet z mieczem
„Kolor Powstania
źródło: Rzeczpospolita
„Kolor Powstania" Chrisa Niedenthala wydany przez PiW

Płyta i koncert „WAWA” z udziałem i pod opieką Moniki Brodki oraz „Kolor Powstania”, album w wyborze Chrisa Niedenthala, zapowiadają obchody w 80. rocznicę zrywu.

– Reżyser Jan Komasa powiedział, że każde pokolenie twórcze musi zinterpretować Powstanie Warszawskie po swojemu, opowiedzieć jego historię swoim językiem, zaś Muzeum Powstania Warszawskiego powstało po to, żeby nie zapomnieć o przeszłości i starać się Powstanie przełożyć na język, który ma być zrozumiany dla kolejnych generacji – powiedział Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. – Teraz też w nowy sposób pamiętamy o Powstaniu i oddajemy hołd tym, dla których najważniejszą wartością była wolność, wspólnota, współpraca, przyjaźń i miłość.

Brodka i goście

Płytę „WAWA” zapowiedziała dyrektorka artystyczna projektu, czyli Brodka. Zaprosiła do współpracy artystów i zadbała o repertuar, pierwszą zaś piosenką, która promowała wydawnictwo, jest nowa wersja „Spotkania z Warszawą”, którą zaśpiewała w 1964 r. Irena Santor. To wzruszająca kompozycja o spotkaniu z miastem, które niejedno przeszło, ale dalej dumnie trwa, przyjmując kolejne pokolenia nowych mieszkańców zakorzeniających się w stolicy i odnawiających jej oblicze.

Nie da się ukryć, że Monika...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12931

Wydanie: 12931

Spis treści
Zamów abonament