Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Hamowanie po przyspieszeniu

17 października 2024 | Ekonomia i rynek | Michał Duszczyk
Optymalizacja czasu pracy to jedna z najczęściej wskazywanych korzyści, jakich oczekują przedsiębiorcy po wdrożeniu rozwiązań AI
autor zdjęcia: AdobeStock
źródło: Rzeczpospolita
Optymalizacja czasu pracy to jedna z najczęściej wskazywanych korzyści, jakich oczekują przedsiębiorcy po wdrożeniu rozwiązań AI

Wdrażanie sztucznej inteligencji trafia na rafy – problemy zgłasza 95 proc. firm. Chodzi m.in. o słabą jakość danych w przedsiębiorstwach, a także kłopoty z kontrolą systemów AI. Rozwój technologii nad Wisłą ma wspomóc nowa ustawa.

Z tego artykułu dowiesz się:

∑ co hamuje szerokie wykorzystanie sztucznej inteligencji w przedsiębiorstwach

∑ dlaczego biznes musi stale monitorować systemy AI

∑ co zmieni ustawa zaprojektowana przez Ministerstwo Cyfryzacji

Jak wynika z badań MIT i Snowflake, które publikujemy jako pierwsi, aż 78 proc. przedsiębiorstw ma kłopot z maksymalnym wykorzystaniem inwestycji w sztuczną inteligencję z uwagi na niską jakość danych w firmie, którymi AI ma być karmiona. To wyzwanie, bo – jak wskazuje z kolei raport Iron Mountain i Vanson Bourne – dla 40 proc. podmiotów AI najbardziej pomocna ma być właśnie przy analizie danych. Do tego 29 proc. firm zaprzęga tę technologię do czynności związanych z automatyzacją procesów.

Wsparcie rozwoju

– Obserwujemy znaczący wzrost zainteresowania integracją sztucznej inteligencji z automatyzacją procesów – mówi Przemysław Lewicki, prezes SAIO, firmy należącej do ING. I zaznacza, że ostatnie miesiące przyniosły dynamiczny rozwój rynku – w 2024 r. SAIO zanotowała bowiem aż dwukrotny wzrost zainteresowania takimi wdrożeniami.

Jak tłumaczy Lewicki, przedsiębiorstwa, coraz częściej z sektora MŚP, szukają skutecznych rozwiązań,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 13004

Wydanie: 13004

Spis treści

Zamów abonament