Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pod znakiem wezwań

26 stycznia 1998 | Ekonomia | JB

PORTFELE

Sposób na giełdę

Pod znakiem wezwań

Portfele akcji skonstruowane przed czterema tygodniami wg elementów teorii rynku efektywnego zanotowały dobre wyniki na tle ogólnej sytuacji na giełdzie. Po raz kolejny największy przyrost wartości osiągnął portfel złożony ze spółek o silnych podstawach fundamentalnych. Jego stopa zwrotu wyniosła 7, 43 proc. W tym czasie główne indeksy giełdowe nieznacznie zmieniły swój poziom i w porównaniu z końcem grudnia 1997 r. WIG oraz WIG 20 zyskały odpowiednio 0, 59 proc. i 2, 93 proc. , a WIRR stracił 1, 64 proc.

Pozostałe dwa portfele, których konstrukcja oparta została na publicznych informacjach, jakie docierały do inwestorów, osiągnęły zarówno zysk (+5, 02 proc. ), jak i spadek swojej wartości (-1, 45 proc. ). Charakterystyczne jest, że i tym razem lepszy wynik odnotował portfel 1. , którego skład nie był korygowany o sytuację finansową spółek.

Dobre rezultaty uzyskane zostały m. in. dzięki wzrostom cen akcji banków, stanowiących trzon budowy portfeli sprzed miesiąca. Kursy większości z nich zyskały na wartości w podobnym stopniu jak cały rynek, np. BRE (+2, 19 proc. ), WBK (+2, 92 proc. ), bądź też zdecydowanie go przebiły, np. BSK (+10,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1292

Spis treści

Wyprawa na Nanga Parbat

Papież na Kubie

Zamów abonament