Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Końcowe odliczanie

13 stycznia 1994 | Ekonomia | IT

Stomil-Olsztyn SA

Końcowe odliczanie

Pomimo recesji panującej na światowym rynku oponiarskim ubiegły rok był dla olsztyńskiego Stomilu SA udany. Zysk netto -- 240 mld zł, stawia firmę w gronie najlepszych jednoosobowych spółek Skarbu Państwa. Wskaźniki ekonomiczne przewyższają średnią dziesięciu najlepszych. W grupie tej rentowność wynosi 16 procent, a w Stomilu SA -- około 20 procent. Zyskowność sprzedaży przekracza 10 procent (śr. dziesiątki -- 6, 3 proc. ). Nie udało się natomiast osiągnąć zaplanowanego wzrostu poziomu eksportu do 50 procent. Utrzymanie go na poziomie z 1992 r. -- 22 procent wartości sprzedaży, uważa się w fabryce za sukces.

Nagrody

Dobre wyniki przyniosły także sukcesy spektakularne -- finał konkursu "Teraz Polska" oraz nagrodę "Złotego Grosza" przyznawaną dla 15 najlepszych polskich przedsiębiorstw przez Akademię Ekonomiczną w Krakowie i tygodnik "Przekrój". W rankingu Konfederacji Pracodawców Polskich, Business Center Club i Konwencji Przedstawicieli Handlu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 167

Spis treści
Zamów abonament