Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

13 stycznia 1994 | Świat | MN

DZIEŃNAŚWIECIE

Informacje

Większość Niemców obawia się Rosji

Trzy piąte Niemców sądzi, że Rosja może ponownie stać się zagrożeniem militarnym dla państw Zachodu. Według sondażu, opublikowanego w środę przez instytut demoskopijny Forsa, 38 proc. mieszkańców Niemiec jest "bardzo mocno zaniepokojonych" sukcesem wyborczym partii Żyrinowskiego, zaś 33 proc. "mocno zaniepokojonych". Za przyjęciem Rosji do NATO opowiedziało się 37 proc. respondentów, a za przyjęciem państw Europy Wschodniej -- 43 proc.

Wchodzi w życie układ polsko-rumuński

Dzisiaj (13. 01) wchodzi w życie układ "o przyjaznych stosunkach i współpracy między RP i Rumunią" podpisany rok temu w Bukareszcie przez ówczesnego ministra spraw zagranicznych Krzysztofa Skubiszewskiego. Układ reguluje całość stosunków między obu państwami. Prawdopodobnie w tym roku dojdzie do podpisania innych negocjowanych obecnie umów między Polską a Rumunią, m. in. o unikaniu podwójnego opodatkowania i wzajemnej ochronie inwestycji. ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 167

Spis treści
Zamów abonament