Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Posłowie chcą wiedzieć więcej

13 stycznia 1994 | Ekonomia | AK

Projekt budżetu w komisjach sejmowych

Posłowie chcą wiedzieć więcej

Komisje sejmowe zajęły się w środę (część z nich dopiero późnym popołudniem) -- wedle swoich kompetencji -- projektem budżetu na rok 1994. Największe niezadowolenie z projektu budżetu wyrazili członkowie Komisji Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Członkowie najważniejszej w przypadku budżetu komisji -- Polityki Gospodarczej, Budżetu i Finansów -- chcą znać odpowiedź rządu i NBP na 48 szczegółowych pytań. Posłowie chcą wiedzieć m. in. , ile założono w budżecie na podwyżki dla pracowników cywilnych, a ile na podwyżki dla pracowników mundurowych i jak to się ma do lat ubiegłych. Poseł J. Kaleta zastanawia się, czy nie należałoby zacząć prywatyzować mieszkań komunalnych i w ten sposób zwiększyć dochody budżetu (przypomnijmy, że według ostatnich danych 40 proc. mieszkańców mieszkań komunalnych nie zalega z zapłatą czynszów -- przyp. K. J. ) Dlaczego rząd przewiduje wzrost dochodów z sektora uspołecznionego, skoro nie przewiduje się zmian strukturalnych, które by to uzasadniały (przeciwnie -- zakłada się prywatyzację) ? Dlaczego Telekomunikacja Polska SA ma umorzone podatki i czy nie lepiej byłoby, żeby je płaciła, a w zamian Poczta Polska była bezpośrednio dofinansowywana z budżetu, a nie z TP SA? Poseł T. Syryjczyk pytał, czy niektóre...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 167

Spis treści
Zamów abonament