Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Długów nie ubywa

13 stycznia 1994 | Ekonomia | AK

Przemysł elektromaszynowy

Długów nie ubywa

Przemysł elektromaszynowy należał w ubiegłym roku do gałęzi gospodarki, w których produkcja rozwijała się najszybciej. Po trzech kwartałach ub. roku produkcja sprzedana całej gałęzi obejmującej przemysły: metalowy, maszynowy, precyzyjny, środków transportu oraz elektrotechniczny i elektroniczny zwiększyła się w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego o 18, 1 proc. , podczas gdy w przemyśle ogółem wzrost ten wynosił 7, 8 proc. W ostatnich miesiącach ub. roku jednak tempo to uległo obniżeniu. Pogorszyły się także wyniki finansowe przedsiębiorstw.

Przybyło samochodów i telewizorów

Nie wszystkie gałęzie tego przemysłu rozwijały się jednakowo dynamicznie. Według analizy CUP największy wzrost zanotowano w przemyśle środków transportu o ok. 30, 5 proc. Jest to wynik przede wszystkim większej o 74, 8 proc. produkcji samochodów osobowych oraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 167

Spis treści
Zamów abonament