Sektor finansowy, infrastruktura i członkostwo w UE
EBOR
Które inwestycje są najważniejsze
Sektor finansowy, infrastruktura i członkostwo w UE
Kryzys w Azji dowiódł, że silny sektor finansowy jest podstawą obrony przed wpływem niepowodzeń w innych krajach, nawet położonych gdzieś daleko. Inwestycje w infrastrukturę są konieczne, jeśli chce się osiągnąć tak ważne dla reform poparcie obywateli w krajach transformujących gospodarki. Członkostwo w Unii Europejskiej krajów, które odniosły największe sukcesy w przebudowie gospodarczej, jest doskonałym wzorem dla pozostałych, do czego powinny dążyć. To główne wnioski z wczorajszych obrad plenarnych Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, które w tym roku odbywają się w Kijowie.
Zdaniem pełniącego obowiązki prezesa EBOR, Charlesa Franka, oraz Philippe Maystadta, przewodniczącego rady gubernatorów, nie wszystkie z 26 krajów, w których bank działa, dały sobie radę z zagrożeniem rozprzestrzenienia się azjatyckiego kryzysu finansowego. Tak naprawdę, powtarzano w Kijowie, obroniła się tylko Polska, uznawana za absolutnego lidera przemian....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta