Nic się nie opłaca
Zmniejszenie powierzchni gospodarstw
Nic się nie opłaca
Na wyniki przeprowadzonych przez GUS (w kwietniu br. ) badań koniunktury w rolnictwie można patrzeć z różnych stron: przez pryzmat rosnącej liczby niezadowolonych z obecnego poziomu opłacalności produkcji rolnej, pod kątem zmian struktury agrarnej czy wreszcie w aspekcie zamiarów produkcyjnych rolników w następnych latach. Ale można na nie spojrzeć także poprzez liczbę gospodarstw w perspektywie bliskiego już wejścia Polski do Unii Europejskiej.
Właśnie pod względem liczby gospodarstw rolnych Polska zajmie w UE drugie miejsce (za Włochami, gdzie w rolnictwie pracuje dwa razy mniej osób niż w Polsce) , ale ciekawsze jest inne porównanie. W 1995 r. w Luksemburgu było 3, 2 tys. gospodarstw rolnych, w Danii -- 68, 8 tys. , w Belgii -- 71 tys. , w Szwecji -- 88, 8 tys. , w Finlandii -- 101 tys. , w Holandii -- 113, 2 tys. , w Irlandii -- 153, 4 tys. W sumie w prawie połowie krajów UE...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta