Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Unia nie może mówić, że jest partią samorządowców

17 października 1998 | Kraj | ma.s. KO

Ugrupowanie Leszka Balcerowicza pozostaje języczkiem u wagi, ale jest to bardziejrola dekoracyjna niż rozgrywającego

Unia nie może mówić, że jest partią samorządowców

M AłGORZATA SUBOTIa

K RZYSZTOF OLSZEWSKI

Do słabego wyniku Unii Wolności w wyborach najbardziej przyczyniła się zapowiedź likwidacji ulg budowlanych. -- To był walc na Titanicu; gdy na zewnątrz szalała burza podatkowa, to w telewizyjnych klipach Maciej Kuroń gotował coś w kuchni, a Andrzej Potocki z Małgorzatą Potocką miło się uśmiechali -- mówi jeden z polityków UW.

Unia Wolności nie może mówić już o sobie, że jest partią samorządowców. W yniki niedzielnych wyborów odbierają jej prawo do używania takiej etykietki. W sejmikach wojewódzkich UW straciła trzecią pozycję na rzecz Przymierza Społecznego (dane bez Mazowsza) .

Co prawda nie wszystko zostało już rozstrzygnięte, bo dopiero za kilka tygodni będą znane nazwiska nowych wójtów, burmistrzów i prezydentów, a także po raz pierwszy wybieranych starostów i marszałków. Awłaśnie to, jacy ludzie, z jakich ugrupowań wejdą w skład zarządów na poszczególnych szczeblach samorządu, przesądzi o politycznych konsekwencjach wyborów. To będzie najważniejsza informacja o tym, ile realnej władzy przejęły konkretne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1520

Spis treści
Zamów abonament