Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Im bliżej ciała, tym więcej pytań

17 października 1998 | Nauka i Technika | KF

TELEFONIA KOMORKOWA

200 mln abonentów, co miesiąc przybywa ok. 2 mlnnowych użytkowników -- czy mają się czego obawiać

Im bliżej ciała, tym więcej pytań

KRYSTYNA F OROWICZ

z londynu

Telefon komórkowy jest dziś nieodłącznym atrybutem naszego życia. Obecnie używa go 200 mln ludzi na całym świecie, z tego prawie 40 mln korzysta z sieci GSM (60 proc. mężczyzn, 40 proc. kobiet) . Miesięcznie przybywa 2 mln nowych użytkowników. Czy niewinny gest przykładania do ucha tego urządzenia elektronicznego kryje w sobie ryzyko?

- Kto zpaństwa używa telefonu komórkowego? - spytał dr Stuart Sharrock, ekspert z Europejskiej Komisji Telekomunikacji, otwierając międzynarodową konferencję naukową w Londynie. - Czy telefonia komórkowa jest ryzykiem dla zdrowia? Oczywiście wszyscy używamy "komórek". -- Czy ktoś chce przestać? -- pytał dalej dr Sharrock. Nikt nie podniósł ręki.

W Londynie spotkali się naukowcy prowadzący badania nad oddziaływaniem pól elektromagnetycznych (PEM) na wszystko, co żyje oraz specjaliści -- operatorzy telefonii komórkowej, głównie GSM i producenci sprzętu. Największe autorytety w tej dziedzinie: prof. Bernard Veyret, dyrektor Laboratorium Bioelektromagnetycznego z Uniwersytetu w Bordeaux, dr Sheila Johnston z Uniwersytetu w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1520

Spis treści
Zamów abonament