Informacje
Informacje
Czy i jak rząd ma informować społeczeństwo
W artykule "Premier w podróży" Marcin Dominik Zdort postawił tezę, że AWS "wykorzystywała swą uprzywilejowaną pozycję", co polegało na tym, że "premier i ministrowie jeździli po Polsce, spotykali się z kandydatami Akcji do władz lokalnych, opowiadali o sukcesach swojego rządu, o czterech wielkich reformach i namawiali do udziału w głosowaniu".
W istocie, premier i ministrowie odbyli wiele spotkań, namawiali do udziału w wyborach i mówili o czterech reformach społecznych. Czy można to uznać za nadużycie? Ministrowie i premier jeżdżą po kraju i spotykają się z ludźmi. Robią to stale, także i poza kampanią, należy to bowiem do wymogów ich pracy. Nawet jeśli w czasie kampanii intensywność tych spotkań wzrasta, jest to normalne iprzyjęte wkrajach demokratycznych. Wynika z faktu, że czas wyborów to zawsze czas bardziej ożywionej dyskusji o sprawach publicznych, czas, w którym zainteresowanie ludzi tymi sprawami wzrasta. Demokratycznie wybrane władze mają wtedy wręcz obowiązek częstszego rozmawiania z różnymi...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta