Informacje
LISTY
Informacje
Reforma służby zdrowia w Szczecinie
Jestem kierownikiem Przychodni Rodzinnej, która funkcjonuje od dwóch lat na terenie Szczecina. Do 31 grudnia 1998 roku pracowaliśmy na podstawie kontraktu zawartego z Wydziałem Zdrowia Urzędu Miejskiego. Od pierwszego stycznia tego roku pracujemy społecznie, ponieważ Zachodniopomorska Kasa Chorych
nie zakończyła negocjacji, nie tylko z nami, ale i z pozostałymi placówkami podstawowej opieki zdrowotnej. Właściwie nie ma mowy o negocjacjach, ponieważ są to spotkania, które w żadnym stopniu nie prowadzą do uzgodnienia stanowisk. Kasa chorych narzuca nam warunki, których przyjęcie musiałoby nieuchronnie doprowadzić do zadłużenia placówki lub do drastycznego ograniczenia dostępności pacjentów do usług medycznych, zaś proponowany wzór umowy zawiera wiele błędów i luk prawnych.
Nasza przychodnia jest od dwóch lat zakładem samodzielnym. Budżetem zarządzamy gospodarnie i wyjątkowo oszczędnie, nie ma mowy o trwonieniu pieniędzy na jakiekolwiek wydatki, których nie uzasadniałby stan zdrowia pacjenta. Jednak proponowana nam stawka 64 złotych rocznie za opiekę nad pacjentem (w tym także na pokrycie kosztów wszelkich badań laboratoryjnych, zdjęć rentgenowskich i badań USG) , jest stawką nierealną.
To nasza poradnia była jedną...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta