Skrzydlaty rozsądek
SPOENIONE RECENZJE
Przydawały się stulecia doświadczeń konnicy. ..
Skrzydlaty rozsądek
Ten, kto nie ma pozwolenia na posiadanie broni (w cywilizacji, która wymaga posiadanie takiego zezwolenia) zawsze będzie na przegranej pozycji wobec bandziora, który niepyta się nawet o pozwolenie, a po prostu, broń taką ma.
Ten pierwszy myśli o budowie domu, ten drugi o zabraniu mu działki, na której ów dom miał być budowany. .. W 1939 r. Polska planowała rozwój pokojowy, Niemcy szykowali się do podboju świata. Oczywistość tego zróżnicowania jest jedną z pierwszych, ważniejszych refleksji nasuwających się w trakcie lektury książki poświęconej lotnictwu "Zapomniane dywizjony. Losy lotników polskich" (Puls, Londyn 1995. Tłumaczenie z angielskiego Tomasz Kubikowski) . Autorowi, panu Adamowi Zamoyskiemu udało się (a to jest największą zasługą każdego piszącego) sprowokować czytelników do własnych refleksji, ocen. Na przykład, 1939 roku.
Dwa ostatnie strącenia
I nagle już nie jest oburzające to, że we Wrześniu dysponujemy zaledwie 392 samolotami bojowymi, gdy Niemcy mają ich 1941 (plus 1000 maszyn w odwodzie) . Denerwująca może być jedynie np. przesadna lojalność kupiecka naszych władz. Do ostatnich dni sierpnia, zgodnie z wcześniej zawartymi umowami, wysyłane są do kontrahentów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta