Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Brazylijska infekcja

26 stycznia 1999 | Ekonomia | SK

SESJA

WIG 20 spadł o 2, 4 procent

Brazylijska infekcja

Wczorajsza sesja była drugim z kolei dniem spadków cen akcji. Skala obniżki tym razem była już mniejsza, znacznie spadła również wartość obrotów. Na dogrywce pojawił się już popyt, co poskutkowało wzrostem w trakcie notowań ciągłych.

Ruchy cen akcji na warszawskiej giełdzie są pochodną zmian indeksów na giełdach zagranicznych, gdzie panuje znaczna nerwowość i wahania indeksów są bardzo duże. Istnieją obawy, że brazylijska infekcja dotknie również kraje azjatyckie (Chiny i Hongkong) . Sytuacja ta nie sprzyja notowaniom akcji na giełdach zagranicznych, co nie może zostać bez wpływu na notowania na warszawskiej giełdzie. Po raz szósty z kolei spadł maksymalnie kurs akcji Universalu, a przy jego cenie zanotowano redukcję sprzedaży. Poza tą spółką redukcje sprzedaży zanotowały TIM, Odlewnie i Trans Universal. Najniższe ceny miały Universal, Hydrotor, Będzin, Odlewnie i Trans Universal. Maksimum osiągnęły natomiast: Gant, który notowany był z redukcją kupna, oraz Morliny i Softbank.

NFI

Najmniej spośród giełdowych indeksów spadł NIF, o 1, 3 proc. , i jego wartość wynosiła 61, 6 pkt. Wzrosła cena tylko jednego funduszu -- Progress. NFI Piast po największym spadku wśród funduszy osiągnął minimum kursowe....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1605

Spis treści
Zamów abonament