Rynek prawie nasycony
Telewizje kablowe nie boją się konkurencji platform cyfrowych
Rynek prawie nasycony
Operatorzy kablowi działają głównie na terenach wielkich osiedli mieszkaniowych, przede wszystkim w większych miastach.
FOT. PIOTR KOWALCZYK
W Polsce działa niemal dwustu operatorów sieci telewizji kablowych, jednak zdecydowaną większość z nich stanowią lokalne firmy, działające na terenie jednej, często niewielkiej miejscowości. Tylko pięciu operatorów może się poszczycić posiadaniem więcej niż 100 tys. abonentów. Właściciele sieci kablowych raczej nie widzą dla siebie zagrożenia w istnieniu nowoczesnych telewizji cyfrowych.
Telewizje kablowe istnieją w Polsce od 1989 roku, kiedy rozpoczął działalność pierwszy polski operator, natomiast na świecie (głównie w Stanach Zjednoczonych), w tym roku obchodzona będzie 50. rocznica powstania telewizji kablowej. Zdaniem części operatorów, świadczy to o naszym zapóźnieniu technologicznym. Jak powiedział "Rz" Przemysław Szmyt, wiceprezes At Entertainment, amerykańskiej spółki, będącej właścicielem Polskiej Telewizji Kablowej (największego operatora telewizji kablowej w Polsce) i jednocześnie Wizji TV, jednej z dwóch działających na naszym rynku platform cyfrowych, polscy operatorzy kablowi raczej nie powinni się obawiać konkurencji...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta