Specjalizacja za młodu
Dominuje przesąd, że podstawą kariery zawodowej jest zdobycie jakiegoś zawodu już w szkole średniej
Specjalizacja za młodu
Młody, rozpoczynający karierę zawodową Polak powinien mieć co najmniej maturę -- wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej" przez Pracownię Badań Społecznych w Sopocie. Jeśli jednak decyduje się on na studia, najprawdopodobniej wybierze ekonomię, studia prawnicze lub medycynę. Te kierunki uznawane są dziś za najlepsze dla dalszego rozwijania kariery zawodowej.
Przyszłość jest jednak nieznana. Nikt nie może dziś jednoznacznie stwierdzić, jakie wykształcenie będzie gwarancją dobrej pracy i płacy powiedzmy za dziesięć lat. Mimo to, wśród uczestników sondażu dominował pogląd, że najbardziej przyszłościowe jest ukończenie studiów wyższych ito pełnych, a więc kończących się uzyskaniem dyplomu magistra. Przeciwnicy takiej ścieżki edukacji (będący w zdecydowanej mniejszości) , to osoby, które preferują skróconą edukację -- szkołę zawodową (6 proc. badanych) , szkołę pomaturalną przyuczającą do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta