Kradziona informatyka
61 proc. oprogramowania w Polsce ma nielegalne pochodzenie
Kradziona informatyka
ZBIGNIEW ZWIERZCHOWSKI
61 proc. oprogramowania, aplikacji biznesowych używanych lub sprzedanych w ubiegłym roku w Polsce -- to software piracki, nielegalnie skopiowany, uważa międzynarodowa organizacja producentów oprogramowania BSA. Jakkolwiek skala piractwa komputerowego w Polsce nie jest najwyższa w porównaniu z innymi krajami Europy Wschodniej, to niepokojące jest, że od dwóch lat nie zmienia się -- twierdzą przedstawiciele firm, które są członkami BSA.
Business Software Alliance (BSA) , to organizacja grupująca dużych producentów i dystrybutorów oprogramowania, takich jak Adobe, Apple, Attachmate, Autodesk, Bentley, Corel, Lotus, Microsoft, Network Associates, Symantec oraz Visio. Z kwoty 55, 4 mld dol. , stanowiącej ogólną wartość oprogramowania sprzedanego przez firmy amerykańskie, ponad połowa przypada na oprogramowanie sprzedane przez członków BSA.
Bez efektów
W środowisku informatyków w Polsce formułowane są zróżnicowane opinie na temat metodyki wyliczeń BSA i jej ocen dotyczących skali piractwa. Nikt oczywiście...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta