Eksmisja Czarnego Anioła
Czy Teatr Ewy Demarczyk przeniesie się do Bochni
Eksmisja Czarnego Anioła
PAP/JACEK BEDNARCZYK
Ewa Demarczyk ostatnio rzadziej występuje, nie nagrywa nowych piosenek, pozostaje w cieniu
JERZY SADECKI
Czym jest i czym być powinien Teatr Ewy Demarczyk? - zaczęto pytać w Krakowie, gdy komornik usunął go z dotychczasowej siedziby za niepłacenie czynszu. Czy finansowanie tej instytucji można traktować jako uzasadniony wyraz publicznego mecenatu, wsparcia wielkiej artystki? Czy może jest kuriozalnym spadkiem po dawnej epoce, nie do przyjęcia w czasach wolnego rynku?
Od początku był to teatr odmienny od innych. Bez własnej sali do występów, bez codziennych przedstawień. - Z założenia ma charakter teatru objazdowego. W budynku przy ul. Mostowej mieliśmy 279 mkw. powierzchni (z salą do prób o wymiarach 10 na 15 metrów) plus 120 mkw. wygospodarowanych przez nas dodatkowo z pomieszczeń administracyjnych i gospodarczych. Zatrudniamy dwanaście osób - wylicza Paweł Rynkiewicz, zastępca dyrektora teatru. W statucie Państwowego Teatru Muzyki i Poezji pod nazwą Teatr Ewy Demarczyk zapisano, że ma "stwarzać warunki sprzyjające rozwojowi twórczości Ewy Demarczyk i zespołu artystycznego teatru".
Status wyjątkowy
Od 1986 roku Ewa Demarczyk jest dyrektorem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta