Edukacja przyszłych liderów
Komunikowanie i filozofia zamiast ekonomii
Edukacja przyszłych liderów
RYS. ROBERT DĄBROWSKI
EWA BARLIK
Być może całą dotychczasową wiedzę, w tym ekonomię opisującą odchodzący świat industrialny, należałoby wyrzucić do kosza - zastanawiają się przedstawiciele największych polskich uczelni kształcących przyszłych menedżerów.
Podczas konferencji "Wyzwania Unii Europejskiej dla postaw, umiejętności i wiedzy przyszłych menedżerów", która odbyła się w zeszłym tygodniu w Łodzi, z krytyką dotychczasowych programów wystąpili zwłaszcza profesorowie uczelni ekonomicznych. Okazało się bowiem, że ich absolwenci nie odnoszą już takich sukcesów w biznesie, jak osoby po kierunkach uniwersyteckich.
Wiedza ogólna
- Kapitał intelektualny jest dziś najważniejszym środkiem produkcji - mówił prof. Jerzy Dietl, prezes Fundacji Edukacji Przedsiębiorczości, organizator konferencji. - Od kierowników oczekuje się umiejętności tworzenia funkcjonalnych zespołów zadaniowych. Ich interdyscyplinarność wymyka się hierarchii organizacyjnej w tradycyjnym ujęciu. Zespoły te nie potrzebują nadzorców, lecz przywódców.
W szybko zmieniającym się świecie umiejętności adaptacyjne są ważniejsze od znajomości szczegółowych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta