Prywatni nadawcy dla TVP
Telewizja w ręce rektorów
Prywatni nadawcy dla TVP
KOMENTUJĄ SZEFOWIE TELEWIZJI
Zygmunt Solorz, prezes Polsatu: Doskonała jest propozycja dotycząca archiwum telewizyjnego, bo są to tysiące taśm bardzo ważnych dla polskiej kultury, z których korzysta dziś w zasadzie tylko TVP. Interesujący jest też pomysł odnoszący się do finansowania ambitnych programów stacji publicznej. Każda inicjatywa, która doprowadzi do tego, że TVP przestanie konkurować ze stacjami komercyjnymi (na czym nikt nie zyskuje oprócz na przykład firm sprzedających zagraniczne filmy czy prawa do imprez sportowych), jest potrzebna, ale musi być zachowana równowaga. Już teraz TVP utrzymuje się z abonamentu i wpływów z reklam, a więc ma na rynku pozycję uprzywilejowaną. Co prawda nie wszyscy płacą abonament, ale stacje komercyjne mogłyby pomóc TVP i nagłośnić ten problem, zachęcając ludzi do płacenia.
Mariusz Walter, prezes TVN: Znakomicie, że ktoś zaczyna zastanawiać się, jak wyjść ze stagnacji, która dotyczy kształtowania ładu medialnego w Polsce. To jednak zbyt poważny rynek, by nadawał się do miejscowych znieczuleń. On wymaga poważnej operacji chirurgicznej, chociażby w postaci generalnej strategii rządu wobec mediów. Już trzy lata temu publicznie proponowałem wprowadzenie dziesięciny, którą płaciłyby...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta