Mieszkanie w hotelu robotniczym
Wspólna kuchnia i łazienka
Mieszkanie w hotelu robotniczym
Samodzielnym lokalem mieszkalnym może być także izba wydzielona trwałymi ścianami w budynku przeznaczonym na stały pobyt ludzi, gdy pomieszczenia pomocnicze służą jednocześnie innemu najemcy.
Takie stwierdzenie zawiera wyrok Sądu Najwyższego z 11 lutego 1999 r. wydany w sprawie wszczętej przez małżonków P. przeciwko pracodawcy - firmie, która odmówiła zawarcia z nimi umowy najmu lokalu w hotelu robotniczym.
Wedle wskazanego przez SN art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy z 2 lipca 1994 r. o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (tekst jedn. Dz. U. z 1998 r. nr 120, poz. 787 ze zm.) samodzielnym lokalem mieszkalnym w rozumieniu tego aktu jest m.in. wydzielona trwałymi ścianami w obrębie budynku izba lub zespół izb przeznaczonych na stały pobyt ludzi, który wraz z pomieszczeniami pomocniczymi służy zaspokajaniu ich potrzeb mieszkaniowych. Przyczyny odmowy zawarcia umowy najmu z małżonkami P. były dwie. Po pierwsze - w ocenie firmy mieszkania w hotelu robotniczym nie podlegają ustawie o najmie, a po drugie - zajmowane...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta