Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Daleko nam do świata

12 stycznia 2000 | Nauka i Technika | PK

RYNEK

Problem polskiego Internetu

  • Rynek usług internetowych w Polsce: Fala wzrostu przed nami
  • Wczoraj pisaliśmy: Fuzja America Online i Time Warner
Daleko nam do świata

PIOTR KOŚCIELNIAK

Gwałtowny rozwój Internetu i jego błyskawiczny sukces jako kolejnego medium informacyjnego zdaje się być odczuwalny w największej mierze za oceanem. Europa z trudem goni Stany Zjednoczone, ciągle opierając się inwestycjom w sieci komputerowe. Nawet jednak na tle "słabej internetowo" Europy, Polska wygląda blado.

Pierwszym problemem, jaki zwykle podnoszą eksperci mówiący o perspektywach rozwoju Internetu w Polsce, jest dostęp. Kłopoty z połączeniem się z Internetem wynikają, ich zdaniem, z monopolistycznej pozycji Telekomunikacji Polskiej S.A. Podobne zdanie mają polscy internauci, którzy skarżą się na wysokie - ich zdaniem - koszty korzystania z sieci. Jakby tego było mało, sporym problemem jest nawet połączenie się z numerem dostępowym TP S.A., który jest niemal bez przerwy zajęty w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Z drugiej jednak strony, należy cieszyć się, że nasz operator uruchomił tego rodzaju usługę. Malkontentom trzeba przypomnieć, że nie zawsze tak było - i wtedy skazani byli na wysokie opłaty firm...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1903

Spis treści
Zamów abonament