Alarmujący raport SDP
Telewizja publiczna po reformie
Alarmujący raport SDP
Rada Etyki Mediów zwróciła do "instancji odpowiedzialnych za telewizję publiczną" o analizę sytuacji, jaka powstała w TVP po wprowadzeniu reformy. To reakcja na raport Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, który wystawił reformie druzgocącą ocenę.
"Po zapoznaniu się z raportem SDP Rada Etyki Mediów uznała, że jest to alarmujący sygnał" - czytamy w oświadczeniu. Dlatego postanowiła zwrócić się do władz TVP oraz wszystkich instancji, które mają wpływ na telewizję (m.in. ministra skarbu i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji) o przyjrzenie się skutkom reformy i zatrzymanie negatywnych zmian. Takie zmiany bowiem - według REM - uniemożliwiają lub w znacznym stopniu utrudniają pełnienie określonych ustawowo funkcji nadawcy publicznego. "Reforma musi uwzględniać realną sytuację finansową i rynkową, ale nie może ulegać wyłącznie kryterium maksymalnego zysku, a tym mniej maksymalnej korzyści i wygody decydentów" - oświadczyła rada.
Co zawiera raport Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich? Ostrą krytykę podstawowych mechanizmów reformy i zbyt wielu odstępstw od wprowadzanych reguł oraz poważne zarzuty pod adresem kierowniczej kadry tej stacji, którzy na zmianach przede wszystkim zyskują, w przeciwieństwie do szeregowych pracowników...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta