Więcej miejsca dla Velazqueza
Rozbudowa Prado powinna rozpocząć się już w 1872 roku
Więcej miejsca dla Velázqueza
MUZEUM PRADO I JEGO NAJBLIŻSZE OTOCZENIE PO ROZBUDOWIE ZESPOłU MUZEALNEGO. 1. NA PIERWSZYM PLANIE HISTORYCZNY GMACH MUZEUM PRADO AUTORSTWA JUANA DE VILLANUEVA; 2. NA DRUGIM PLANIE, OD PRAWEJ: A) XIX-WIECZNA KAMIENICA ZAADAPTOWANA NA BIURA MUZEALNE W 1997; B) TZW. KUBIK MONEO - NOWY DODATKOWY BUDYNEK MUZEUM PRADO ZAPROJEKTOWANY PRZEZ RAFAELA MONEO NA RUINACH KLASZTORU HIERONIMITÓW; C) KOŚCIÓŁ ŚW. HIERONIMA; D) KRÓLEWSKA AKADEMIA JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO (NIE WCHODZI W SKłAD ZESPOłU MUZEALNEGO); 3. W LEWYM ROGU U GÓRY: CASSÓN DEL BUEN RETIRO.
ANETA BIAŁY z Madrytu
Jedno z najważniejszych muzeów na świecie, madryckie Prado, od kilku lat jest gruntownie modernizowane, a już wkrótce - po latach starań i zabiegów - doczeka się rozbudowy. Pinakoteka ta, skupiająca ponad siedem tysięcy obiektów, w tym pełniejsze i bardziej reprezentatywne niż gdziekolwiek indziej kolekcje dzieł Boscha, Tycjana, Velázqueza, Rubensa i Goi, dysponowała do tej pory dość ograniczoną przestrzenią ekspozycyjną, w której dawało się zaprezentować publiczności co najwyżej 3 tys. eksponatów.
Niedostatek...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta