Felietony Rzeczy w Sieci
- Obstrukcje i nadzieje - komentarz Andrzeja Horodeńskiego
- Amerykański łącznik
- Świat w pajęczynie KOMENTARZ
Obstrukcje i nadzieje
Andrzej Horodeński
Cenną przysługę uczyniła polskim użytkownikom Internetu firma Lucent, bezpłatnie udostępniając program MyVitalAgent ( www.myvitalagent.com ), który potrafi obrazowo ukazać przyczyny naszych irytacji, niemal nieodłącznie towarzyszących komunikowaniu się z siecią. Wyświetlany w okienku rząd słupków, których wysokość obrazuje mierzoną co pół sekundy szybkość transmisji, najczęściej przypomina uzębienie przedszkolaka, któremu wypadają mleczne zęby. W godzinach internetowego szczytu typowy motyw graficzny to niemal bezzębna szczęka, w której od czasu do czasu pojawia się niewielki ząbek nie większy niż 10 kbps. Godny gwiazdy filmowej pełny garnitur uzębienia ukazuje się niemal wyłącznie przy transmisji danych z tego serwera, z którym mamy bezpośrednie połączenie.
Coś jednak drgnęło - od niedawna zdarza się całkiem niezła transmisja w połączeniach z USA. Dzieje się tak m.in. w późnych godzinach nocnych, gdy Polska śpi, choć Amerykanie pracują pełną parą. Wiele wskazuje na to, że jest to pierwsza jaskółka całkiem zasadniczych zmian w naszej infrastrukturze internetowej, bowiem po długotrwałej wstrzemięźliwości paneuropejscy operatorzy zaczynają wreszcie snuć
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta