Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Giełda od kuchni - kto za co odpowiada

19 kwietnia 2001 | 10 lat Giełdy Papierów Wartościowych | SK

Giełda od kuchni - kto za co odpowiada

Spółki, edukacja i notowania

Warszawska giełda zatrudnia ponad 200 pracowników. Najbardziej kluczowymi komórkami organizacyjnymi są dział notowań, planowania strategicznego, informatyki, emitentów oraz informacji i promocji.

Najbardziej istotną i newralgiczną komórką, od której zależy funkcjonowanie całego rynku i bezbłędny przebieg notowań, jest dział informatyki - twierdzą pracownicy giełdy. Osoby tam zatrudnione (jest ich około 65) pojawiają się w pracy najwcześniej i pracują na dwie zmiany. Pozostali pracownicy przychodzą przed godziną dziewiątą. - To jest kluczowy dział - wspomina jeden z pracowników - raz zdarzyło się, że doszło do odwołania sesji. Spowodowane było to po prostu błędem pracownika tego departamentu. Wtedy cała giełda stała na baczność dzień i noc - mówi nasz rozmówca.

Notowania

Najbliżej codziennej działalności giełdy, czyli prowadzenia obrotu, znajduje się dział notowań. Szefuje mu Adam Maciejewski. W dziale...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2294

Spis treści

Ubezpieczenia

Zamów abonament