Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przymusowe porządki

23 kwietnia 2001 | Nieruchomości, budownictwo | GB

Ustawa za progiem Pierwsze konsekwencje

Przymusowe porządki

Spółdzielnie mieszkaniowe starają się przygotować do realizacji nowej ustawy, choć zdają sobie sprawę, że czeka je wiele kłopotów i nieprzewidzianych wydarzeń.

Legionowska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa ma w swoich zasobach ponad osiem tysięcy mieszkań. Około 40 proc. gruntów pod blokami ma nieuregulowaną własność.

- Nie wynika to z naszego zaniedbania, lecz z braku woli politycznej ze strony władz miasta - mówi Szymon Rosiak, prezes spółdzielni. - Wiem z doświadczenia, że często samorządom nie zależało na uporządkowaniu tej sprawy, ponieważ wiedziały, że w przyszłości będą mogły na gruntach zarobić, biorąc za nie cenę rynkową. Złożyliśmy jednak wniosek o nabycie gruntów pod blokami jeszcze przed 31 grudnia 1996 r., a więc zgodnie z prawem powinniśmy być potraktowani...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2297

Spis treści
Zamów abonament