Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zły przykład z komendy

17 lipca 2001 | Prawo | MA

Pozbawienia własności nie usprawiedliwiał żaden ważny interes publiczny

Zły przykład z komendy

Państwo jako strażnik porządku publicznego ma obowiązek przez swoje organa dawać przykład moralny.

O tej sprawie też pisaliśmy 20 czerwca . Jej najistotniejsze fakty - przypomnijmy - sprowadzają się do tego, że mimo upływu ponad ośmiu lat od wyroku NSA decyzja administracyjna przywracająca własność budynku nie jest wykonana. Powodem jest m.in. postępowanie o zasiedzenie na rzecz skarbu państwa, wszczęte przez użytkownika budynku - Komendę Rejonową Policji w Łomży.

W skardze do Komisji znalazł się zarzut, iż sprawa wszczęta przez skarb państwa, z wnioskiem o stwierdzenie nabycia nieruchomości przez zasiedzenie, nie została rozpatrzona w rozsądnym terminie (art. 6 ust. 1 konwencji). B.Z. twierdził, iż naruszono również jego prawo własności (art. 1 protokołu nr 1).

Trybunał zwrócił uwagę, iż zgodnie z ustalonym orzecznictwem przy obliczaniu długości postępowania należy uwzględnić wszystkie odwołania, w tym nadzwyczajne środki odwoławcze, jeśli postępowanie prowadzone po ich wniesieniu rozstrzygało o prawach i obowiązkach cywilnych w rozumieniu art. 6 ust. 1 konwencji. Tak więc, aby ustalić, czy całkowita długość postępowania spełniała kryteria...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2368

Spis treści

Listy

Zamów abonament