Zły przykład z komendy
Zły przykład z komendy
Państwo jako strażnik porządku publicznego ma obowiązek przez swoje organa dawać przykład moralny.
O tej sprawie też pisaliśmy 20 czerwca . Jej najistotniejsze fakty - przypomnijmy - sprowadzają się do tego, że mimo upływu ponad ośmiu lat od wyroku NSA decyzja administracyjna przywracająca własność budynku nie jest wykonana. Powodem jest m.in. postępowanie o zasiedzenie na rzecz skarbu państwa, wszczęte przez użytkownika budynku - Komendę Rejonową Policji w Łomży.
W skardze do Komisji znalazł się zarzut, iż sprawa wszczęta przez skarb państwa, z wnioskiem o stwierdzenie nabycia nieruchomości przez zasiedzenie, nie została rozpatrzona w rozsądnym terminie (art. 6 ust. 1 konwencji). B.Z. twierdził, iż naruszono również jego prawo własności (art. 1 protokołu nr 1).
Trybunał zwrócił uwagę, iż zgodnie z ustalonym orzecznictwem przy obliczaniu długości postępowania należy uwzględnić wszystkie odwołania, w tym nadzwyczajne środki odwoławcze, jeśli postępowanie prowadzone po ich wniesieniu rozstrzygało o prawach i obowiązkach cywilnych w rozumieniu art. 6 ust. 1 konwencji. Tak więc, aby ustalić, czy całkowita długość postępowania spełniała kryteria...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta