Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Programy edukacyjne/gry, Aktualności

19 lipca 2001 | Rzecz w sieci | AR

  • Programy edukacyjne/gry
  • Aktualności PROGRAMY EDUKACYJNE/GRY

    O starożytnych nowocześnie

    Czym delektowali się Rzymianie? Ile strojów miała Kleopatra? Dlaczego rok 46 przed naszą erą był dłuższy niż zwykle? Komu zawdzięczamy szkło? Gdzie robiono najlepsze protezy dentystyczne? Na te i inne pytania możemy znaleźć odpowiedź w kolejnym multimedialnym odcinku "Encyklopedii" PWN - "Świat starożytny".

    Autorzy programu proponują podróż w czasie i przestrzeni - od początków cywilizacji śródziemnomorskiej datujących się w epoce neolitu (od 8,5 tys. lat p. n. e. do 1,5, tys. lat p. n. e.). Kolebką cywilizacji śródziemnomorskiej - jak dowiaduje się użytkownik programu - był obszar Żyznego Półksiężyca, obejmujący rozwijający się w dolinie dolnego Nilu Egipt, Syro-Palestynę oraz położoną nad Tygrysem i Eufratem Mezopotamię. Następnie poznajemy europejskie kultury neolityczne powstające od 4 tysiąclecia p. n. e., a śledząc rozwój poszczególnych państw i kultur - od Sumerów poprzez kulturę kreteńską, fenicką, etruską czy Grecję klasyczną - dochodzimy do upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego w V wieku n. e. Poza typowymi informacjami tekstowymi w programie zamieszczono wiele

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2370

Spis treści

Rocznica Sierpnia 80

Zamów abonament