Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kuchnia chińska w Pałacu Błękitnym

29 listopada 1994 | Prawo | DF

Kuchnia chińska w Pałacu Błękitnym

W ciągu trzydziestu dni prezydent Warszawy ma rozstrzygnąć, czy Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Chińskiej może uzyskać prawo wieczystego użytkowania gruntu i stać się właścicielem oficyny Pałacu Błękitnego w Warszawie -- orzekł 28 bm. Naczelny Sąd Administracyjny. Oficyna, choć jest oddzielnym budynkiem, stanowi integralną część zabytkowego obiektu, należącego do 1948 r. do rodziny Zamoyskich. O pałac, położony w reprezentacyjnym centrum stolicy, wyceniony na przeszło 170 mld zł, zabiega wiele różnych instytucji oraz Jan Zamoyski.

Zbudowano go na przełomie XVII i XVIII wieku i wielokrotnie później przebudowywano. Wypalony do fundamentów podczas Powstania Warszawskiego przeszedł po wojnie, na podstawie dekretu o gruntach warszawskich z 1945 r. , najpierw na własność miasta, potem Skarbu Państwa. Po odbudowie w latach 1949--53 zajmowali go różni lokatorzy; obecnie Zarząd Transportu Miejskiego, kasy biletowe, dyrekcje Tramwajów Warszawskich i Miejskich Zakładów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 335

Spis treści
Zamów abonament