Informacje
Informacje
Komentarze
Polska nie jest już liderem
Premier podpisał listy kandydatów do rad nadzorczych Narodowych Funduszy I nwestycyjnych. To dobrze, ale oznacza tylko tyle, że zwiększyło się prawdopodobieństwo realizacji tzw. programu powszechnej prywatyzacji.
Program NFI nie rozwiązuje problemów prywatyzacji polskiej gospodarki. Dotyczy o graniczonej grupy przedsiębiorstw przemysłowych, a jego całkowite wdrożenie obarczone jest niepewnością i zapowiada się jako proces wieloletni.
Badania statystyków, które relacjonowaliśmy przed kilkoma dniami, dowodzą, że wzrost znaczenia sektora prywatnego w polskiej gospodarce dokonuje się dzięki jego własnej, o gromnej dynamice rozwojowej, a nie dzięki prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, która jest nadal zbyt wolna.
Przy obecnej strukturze własnościowej, gdzie w przemyśle i transporcie, bankowości i ubezpieczeniach, nadal dominuje sektor państwowy, problematyczna jest nie tylko zdolność gospodarki do konkurencji na rynkach światowych, ale i samo wejście do Unii Europejskiej. Podobnie problematyczny staje się napływ do Polski...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta