W imię nauki
W imię nauki
Każdego roku ponad 5 tys. małp oraz niezliczona liczba innych zwierząt ginie w laboratoriach naukowych. Kilka razy więcej musi niepotrzebnie umrzeć podczas transportu. Z każdej dziesiątki schwytanych małp jedynie dwie przeżywają podróżny maraton i docierają do o statecznych odbiorców. Reszta ginie podczas przewozu w ekstremalnych warunkach, w ciasnych drewnianych skrzyniach, przemierzając tysiące mil na pokładzie samolotu oraz podczas bestialskiego traktowania -- twierdzą członkowie ekologicznej organizacji British Union for the Abolition o f Vivisection (BUAV) .
Cała historia rozpoczyna się w odległych, tropikalnych lasach na Filipinach, Mauritiusie i Wyspach Malajskich, gdzie grupy płatnych łowców zastawiają pułapki na bezbronne małpy. Po zakończeniu polowania dokonuje się skrupulatnej selekcji: osobniki słabsze, nie nadające się do handlu, są zazwyczaj bez skrupułów mordowane. Te, którym "szczęśliwie" udało się przeżyć, trafiają do pośredników o rganizujących transport do krajów europejskich. Przewożone w skrajnie trudnych warunkach, trafiają do Shamrock Farms, kolejnego ogniwa łańcucha...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta