Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

To, co najważniejsze

07 stycznia 2002 | Kultura | JM
źródło: Nieznane

Koncert orkiestry Sinfonia Varsovia na finał Europaliów

To, co najważniejsze

Komentarz: Najlepszy wizerunek Polski

W prasie belgijskiej podczas Europaliów ukazało się ponad 400 artykułów o festiwalu. Zainteresowała się też nimi prasa międzynarodowa, w tym "Financial Times". Co prawda, gdy Japonia organizowała Europalia, zdołała przyciągnąć dwa razy więcej widzów (200 tysięcy). "Ale z Japonią trudno się równać. Ma 25 razy większy dochód narodowy - mówił Robert Kostro, komisarz generalny Europaliów 2001. - Porównanie z Węgrami wypada natomiast korzystnie. Na ich Europalia przyszło 60 tysięcy osób". J.BIE.

Przez trzy miesiące w Belgii i krajach z nią sąsiadujących prezentowaliśmy naszą kulturę. Odbyło się prawie dwieście różnorodnych imprez - od kameralnych spotkań literackich po wielkie koncerty. Na zakończenie festiwalu Europalia 2001 w brukselskim Palais des Beaux-Arts wystąpiła Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego. Był to bardzo udany koncert.

Około półtora tysiąca widzów wypełniło w sobotę największą salę koncertową Brukseli. To dużo, zważywszy na fakt, iż atrakcji muzycznych tu nie brakuje, a program został ułożony dość odważnie. Krzysztof Penderecki postanowił...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2512

Spis treści
Zamów abonament