To, co najważniejsze
To, co najważniejsze
Komentarz: Najlepszy wizerunek Polski
W prasie belgijskiej podczas Europaliów ukazało się ponad 400 artykułów o festiwalu. Zainteresowała się też nimi prasa międzynarodowa, w tym "Financial Times". Co prawda, gdy Japonia organizowała Europalia, zdołała przyciągnąć dwa razy więcej widzów (200 tysięcy). "Ale z Japonią trudno się równać. Ma 25 razy większy dochód narodowy - mówił Robert Kostro, komisarz generalny Europaliów 2001. - Porównanie z Węgrami wypada natomiast korzystnie. Na ich Europalia przyszło 60 tysięcy osób". J.BIE.
Przez trzy miesiące w Belgii i krajach z nią sąsiadujących prezentowaliśmy naszą kulturę. Odbyło się prawie dwieście różnorodnych imprez - od kameralnych spotkań literackich po wielkie koncerty. Na zakończenie festiwalu Europalia 2001 w brukselskim Palais des Beaux-Arts wystąpiła Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego. Był to bardzo udany koncert.
Około półtora tysiąca widzów wypełniło w sobotę największą salę koncertową Brukseli. To dużo, zważywszy na fakt, iż atrakcji muzycznych tu nie brakuje, a program został ułożony dość odważnie. Krzysztof Penderecki postanowił...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta