Lepsze od komercyjnych
Lepsze od komercyjnych
- Banki spółdzielcze w 2001 roku
- Banki o największej sumie bilansowej
- Banki o największym zysku netto
- Kandydaci do rankingu
- Jak powstał ranking
WALDEMAR GRZEGORCZYK ANNA OGONOWSKA
Ubiegły rok był bardzo udany dla banków spółdzielczych. Wzrósł ich udział w rynku i zwiększyły się - wprawdzie nieznacznie, ale jednak - zyski. "Rzeczpospolita" już po raz siódmy prezentuje ranking największych banków spółdzielczych.
W czołówce zestawienia nie nastąpiły większe zmiany. Pierwsza trójka jest taka sama jak rok temu - BSR Kraków, Krakowski BS i Bank SBR posiadają fundusze własne pozwalające im funkcjonować poza zrzeszeniami, jednak tylko ten trzeci wybrał taką możliwość. W pierwszej dziesiątce najbardziej awansował BS w Gliwicach, a największy spadek odnotował SBRiR Wołomin.
Niektóre banki spółdzielcze to prawdziwe giganty. Największe z nich dysponują często sieciami liczącymi po kilkadziesiąt placówek, zatrudniają po kilkaset osób, a ich zyski są większe niż niektórych banków komercyjnych.
Największe banki nie zawsze są jednak najbardziej zyskowne. Pierwszy w naszym rankingu BSR Kraków pod
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta