Na legalne saksy
Na legalne saksy
- Serwisy internetowe
- Wyjazdy organizowane przez pośredników
- Gdzie w ubiegłym roku wyjeżdżali Polacy do legalnej pracy By być w zgodzie z prawem, pracę za granicą można podjąć tylko na zasadach określonych przez państwo, do którego się wyjeżdża. W jej załatwianiu pośredniczą wojewódzkie urzędy pracy i prywatne firmy, które mają na to pozwolenie.
Przed wyjazdem trzeba przede wszystkim wyszukać pracodawcę, uzgodnić z nim warunki i postarać się o wizę uprawniającą do zatrudnienia. Nie są potrzebne zezwolenia polskich urzędów na wyjazd. Jeśli jednak nie postaramy się o pozwolenie w urzędzie analogicznym do polskiego urzędu pracy, to będzie równoznaczne z zatrudnieniem na czarno.
Jeśli nie mamy możliwości samodzielnie załatwić sobie posady za granicą, możemy skorzystać z pośrednictwa wojewódzkich urzędów pracy i ich filii lub firm czy organizacji, które mają do tego upoważnienie prezesa Krajowego Urzędu Pracy lub ministra pracy i polityki społecznej.
Za ile
Zarobki zależą od kraju i zajęcia. W Niemczech w rolnictwie można zarobić miesięcznie ok. 1200 euro brutto. Spawacz we Francji może dostać 1090 euro, kelner czy bileter w EuroDisneylandzie pod Paryżem ok. 1080 euro, a kierownik sali w
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta