Szlakiem byczej krwi
Szlakiem byczej krwi
W Sioagardzie mieszka z żoną królewski kucharz Janos Varga. Wita gości w stroju ludowym.
TOMASZ ŁAWECKI
Tekst i zdjęcie
Południowo-zachodnie Węgry słyną z ciepłego klimatu i niewysokich gór, na których zboczach dojrzewają winogrona. Produkowane od czasów rzymskich czerwone i białe wina zainspirowały mieszkańców do wyznaczenia tzw. winnych szlaków. Jesienią każdy może wziąć udział w winobraniach i niezliczonych festynach.
INFORMACJE PRAKTYCZNE
Informacja turystyczna w Polsce: Narodowe Przedstawicielstwo Turystyki Węgierskiej w Warszawie, ul. Szwoleżerów 10, tel. 0-22/841-30-24.
Wyjazdy do Peczu, uzdrowiska w Harkanach, a także na węgierskie święta winobrania w Peczu, Villany-Siklos, Szekszardzie i innych miejscowościach Południowego Zadunaju organizują biura turystyczne w Warszawie.
Nocleg można zamówić bezpośrednio na Węgrzech. Jedynka w hotelu trzygwiazdkowym w Peczu kosztuje wraz ze śniadaniem 5 - 6 tys. forintów (100 HUF = ok. 1,65 zł), dwójka: 7 - 9 tys. HUF, pokój 2--osobowy w pensjonacie: 3 - 4 tys. HUF, pokój 2-osobowy ze śniadaniami w pałacyku Szentgalszolohegy koło Szekszardu - 50 EUR, czyli ok. 200 zł. Informacja i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta