Płot, zieleń i światło
Płot, zieleń i światło
- Zasady konkursu
Zagospodarowanie posesji wokół domu jest zadaniem tak samo ambitnym jak budowa, wykończenie i aranżacja budynku. To właśnie przydomowy ogród, trawnik czy ogrodzenie tworzą klimat miejsca i zadecydują o pierwszym wrażeniu. Warto więc poświęcić trochę uwagi detalom, a wcześniej - koncepcji zagospodarowania terenu wokół domu.
Za tydzień wydrukujemy kupon finałowy i zaprezentujemy trzy projekty domów. Aby wygrać dom, czytelnicy muszą wybrać jeden z projektów i napisać uzasadnienie, dlaczego właźnie ten spełnia ich oczekiwania. Wygra najciekawszy opis.
Ogrodzenie musi znajdować się w obrębie danej działki. Można porozumieć się z sąsiadami i postawić wspólny płot na granicy. O budowie ogrodzenia od strony ulicy (miejsca publicznego) trzeba zawiadomić urząd gminy, jeśli nie uwzględnia go pozwolenie na budowę. Urząd ma 30 dni na zgłoszenie zastrzeżeń. Jeśli ich nie ma, można rozpocząć prace.
Kwestie związane z ogrodzeniem, lokalizacją furtki i bramy określa zazwyczaj plan zagospodarowania działki. Można dokonać pewnych zmian, ale muszą one uwzględniać rozmieszczenie urządzeń technicznych oraz dostęp do sąsiednich działek.
Podmurówka ogrodzenia nie może być wyższa niż 60 cm. Ogrodzenie nad nią musi mieć
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta