Najlepszy sposób obrony
Najlepszy sposób obrony
Czy NATO może odegrać rolę w walce z międzynarodowym terroryzmem? Czy sojusz atlantycki będzie zdolny do obrony naszego bezpieczeństwa w radykalnie zmienionym strategicznym środowisku? Czy starego psa można nauczyć nowych sztuczek? W czwartek głowy państw i szefowie rządów państw NATO jednomyślnie odpowiedzą na te pytania tak.
Czas po terrorystycznych atakach na Nowy Jork i Waszyngton upływał pod znakiem intensywnej transatlantyckiej debaty. Wszystkie chwyty były dozwolone: po amerykańskiej stronie padały głosy, że USA już nie potrzebują sojuszników, a w Europie słychać było opinie, iż USA nieodwołalnie przyjęły kurs na unilateralizm. Oba poglądy są błędne, a praski szczyt NATO wykaże, dlaczego. To spotkanie uświadomi nawet największym sceptykom, że gdy w grę wchodzi zarządzanie naszym własnym bezpieczeństwem, nie ma alternatywy dla wspólnego działania Europy i Ameryki Północnej.
Rozprawa z terroryzmem - wydarzenia z 11 września 2001 r. obaliły rozpowszechniony pogląd, że terrorystom zależy nie tyle na wielu śmiertelnych ofiarach, ile na licznym audytorium. Terroryzm, który niegdyś był raczej wewnętrznym problemem, stał się jednym z najpoważniejszych zagrożeń...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta