Ulepszanie zimy
Ulepszanie zimy
Przewiduje się, że ceny hoteli, pensjonatów i kwater będą takie same lub bardzo zbliżone do ubiegłorocznych
FOT. MAREK DUSZA
GRZEGORZ ŁYŚ
Łagodne wzniesienia Beskidów nie poruszają wyobraźni narciarzy w równym stopniu jak Tatry, nie mówiąc już o alpejskich skałach i lodowcach. Wiadomo też, że beskidzka zima zjawia się późno, a odchodzi często z pierwszym wiosennym słońcem. Ale to właśnie dzięki Beskidom znaczna część Polaków poznaje po raz pierwszy smak narciarstwa.
Choć wielu narciarzy porzuciło na rzecz Alp beskidzkie hale i lasy, mają one nadal zagorzałych zwolenników. Narciarze o wysokich kwalifikacjach cenią sobie to, że na rodzimych trasach można zwykle liczyć na emocjonujące niespodzianki i techniczne problemy, jakich brak na naukowo wyprofilowanych i do znudzenia wyrównanych stokach alpejskich.
W samym tylko Beskidzie Śląskim i Żywieckim jest około 200 km tras narciarskich - od najłatwiejszych, np. w Brennej koło Wisły, do skrajnie jak na Polskę trudnych, do których należy m.in. czarna "siódemka" w Korbielowie, prowadząca z pokrytego skalnym rumowiskiem wierzchołka Pilska na Halę Szczawiny. W zachodnich partiach...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta