Gdy mechanik chce uczyć zarządzania
Gdy mechanik chce uczyć zarządzania
Jedenaście miesięcy działania Państwowej Komisji Akredytacyjnej dostarczyło jej członkom sporej wiedzy nie tylko na temat aktualnego stanu szkolnictwa wyższego w Polsce. Dowiedzieli się także wiele na temat sposobów myślenia i metod działania wielu osób pracujących w szkolnictwie lub też dopiero pragnących stać się organizatorami czy założycielami szkół wyższych.
Analizując wnioski dotyczące tworzenia nowych uczelni lub nowych kierunków studiów w szkołach już istniejących, można bardzo wiele dowiedzieć się nie tylko o aktywności poszczególnych środowisk akademickich, ale także o zrozumieniu przez nie funkcjonowania społeczeństwa demokratycznego, a nawet o ich podejściu do problemów etycznych w edukacji i nauce.
Warto przypomnieć, że zgodnie z ustawą z 20 lipca 2001r. Państwowa Komisja Akredytacyjna ma za zadanie, między innymi, przedstawianie ministrowi właściwemu do spraw szkolnictwa wyższego opinii dotyczących wszystkich wniosków o utworzenie nowych uczelni, o przyznanie uczelni uprawnień do prowadzenia studiów wyższych na określonym kierunku i poziomie kształcenia tzn. na poziomie licencjackim, inżynierskim lub magisterskim. Opiniuje również wnioski o tworzenie przez uczelnie filii lub wydziałów zamiejscowych. Od utworzenia Komisji, tzn. od...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta