Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co i jak naprawiać w mediach elektronicznych

08 stycznia 2003 | Prawo | KJ
źródło: Nieznane

Polemiki

Co i jak naprawiać w mediach elektronicznych

Siedziba Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w Warszawie

FOT. BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI

KAROL JAKUBOWICZ

Żeby odpowiedzieć na wyzwania przyszłości, trzeba porzucić politykę medialną nastawioną na realizację celów politycznych, gdyż charakteryzuje ona społeczeństwa o niskim poziomie rozwoju demokracji, i skierować ją na realizację celów gospodarczych i cywilizacyjnych, charakterystycznych dla nowego etapu rozwoju. Kiedy do tego dojrzejemy?

Zaszczycając odpowiedzią mój "emocjonalny" felieton ("Zamach stanu", "TV-Sat Magazyn", grudzień 2002 r.), rzecznik praw obywatelskich ( "Próba naprawy czy zamach stanu" , "Rzeczpospolita" z 25 listopada 2002 r.) podtrzymał swoje stanowisko, że status i kompetencje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji są niezgodne z konstytucją i łamią trójpodział władzy. Jego zdaniem KRRiTV powinna być jedynie organem kontrolnym, stojącym na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji, natomiast nie powinna dysponować uprawnieniami administracyjnymi w stosunku do nadawców.

Profesor Andrzej Zoll - któremu skądinąd należy się szacunek za sposób wykonywania funkcji publicznych - stwierdza, że KRRiTV ma...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2817

Spis treści

Wojna z terroryzmem

Zamów abonament