Senatorowie nie chcą obniżyć
Senatorowie nie chcą obniżyć
- Opinia publiczna : składkę podnieśli niesłusznie
- Przerzucanie odpowiedzialności - komentarz
- Koszty funkcjonowania Narodowego Funduszu Zdrowia w pierwszym roku będą porównywalne z kosztami administracyjnymi kas chorych i wyniosą ok. 350 mln zł. Potem będą możliwe oszczędności - obiecywała w Senacie wiceminister Ewa Kralkowska
FOT. ANDRZEJ WIKTOR
Senat uchwali dziś ośmioprocentową składkę zdrowotną. Co więcej, SLD jednomyślnie poprze dalszy wzrost składki w kolejnych czterech latach. - Ucierpią finanse publiczne - ostrzega wicepremier Grzegorz Kołodko.
Wczoraj Senat zajął się ustawą o ubezpieczeniu w Narodowym Funduszu Zdrowia. I choć głosowania wyznaczono dopiero na dziś, wszystko stało się jasne, jeszcze zanim marszałek Longin Pastusiak rozpoczął formalnie posiedzenie.
- Wśród senatorów SLD nie ma atmosfery sprzyjającej obniżeniu składki. Klub jest jednomyślny, że składka powinna w roku 2003 wynosić 8 procent i w ustawie powinien być zapisany wzrost tej składki o 0,25 proc. w kolejnych latach, do roku 2007 - powiedział senator Jerzy Cieślak po posiedzeniu Klubu Senackiego SLD, w którym uczestniczył również minister zdrowia Mariusz Łapiński. Stanowisko SLD...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta