Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pożegnanie ze skarbem

16 stycznia 2003 | Publicystyka, Opinie | PR
źródło: Fotoarchiwum

Kulisy odwołania Wiesława Kaczmarka Był zbyt samodzielny i przez to konfliktowy - Uważa, że błędów nie popełnił, a dymisja to efekt działania grupy nacisku

Pożegnanie ze skarbem

FOT. JAKUB OSTAŁOWSKI

  • 10 największych prywatyzacji 2002 r.
  • Wpływy z prywatyzacji
PAWEŁ RESZKA

W zeszłym tygodniu Wiesław Kaczmarek "urzędował" w sejmowym barku. Tam spotykał się z dziennikarzami i najbliższymi współpracownikami. Ten jeden z najbardziej wpływowych ludzi w polskiej gospodarce o swojej niespodziewanej dymisji starał się mówić ze spokojem, choć trudno było nie dostrzec żalu, jaki ma do premiera.

Decyzja o dymisji Kaczmarka została podjęta w wąskim gronie doradców premiera. Sam zainteresowany dowiedział się o niej na kilka godzin przed publicznym ogłoszeniem nowej rekonstrukcji gabinetu. Styl działania premiera wywołał oburzenie wśród części polityków SLD:

- Dawniej w SLD takie rzeczy się nie zdarzały. Potworzyły się dwory, koterie. Przestajemy ze sobą normalnie rozmawiać. W gruncie rzeczy to było wielkie świństwo - mówi osoba współpracująca z Kaczmarkiem.

- Wcześniej normą było uprzedzanie o dymisji, przygotowywanie do niej. To nie jest styl Leszka Millera. Premier nie jest osobą wylewną. A czy to dobrze, czy źle? Ja nie oceniam -...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2824

Spis treści
Zamów abonament