Ustawa o rynku biopaliw do kontroli; Najlepsze wyjście
Ustawa o rynku biopaliw do kontroli
Podczas konferencji prasowej prezydent zaprezentował teczkę z opiniami na temat wpływu stosowania biopaliw na silniki spalinowe oraz skutków ewentualnego wprowadzenia ustawy dla całej gospodarki
FOT. MICHAŁ SADOWSKI
KOMENTARZ - Najlepsze wyjście
Prezydent odmówił podpisania ustawy z 19 grudnia 2002 r. o organizacji rynku biopaliw ciekłych oraz biokomponentów do ich produkcji i wczoraj skierował do Sejmu wniosek o jej ponowne rozpatrzenie. Oto jego treść (śródtytuły pochodzą od redakcji).
Sejm po rozpatrzeniu poprawek Senatu uchwalił 19 grudnia 2002 r. ustawę o organizacji rynku biopaliw ciekłych oraz biokomponentów do ich produkcji (dalej: ustawa), którą marszałek Sejmu przedstawił mi do podpisu.
W moim przekonaniu ustawa w tym kształcie nie powinna wejść w życie, ponieważ nie jest zgodna z prawem Unii Europejskiej, eliminuje z rynku produkcji biokomponentów mechanizmy rynkowe, narusza zbiorowe interesy konsumentów, uniemożliwiając swobodny wybór towaru oraz stwarza zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania rynku paliw w Rzeczypospolitej Polskiej z powodu zbyt szybkiego tempa i niedostatecznej oceny skutków wprowadzanych zmian.
Konsekwencje wejścia w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta